[Zobrazuje sa optimalizovaná verzia stránky pre slabo vidiacich alebo špecializované či staršie prehliadače.] Prejsť na pôvodnú verziu...
Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Zoznam sekcií; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.
Správa OECD potvrdzuje, že Slovensko bude aj v nasledujúcom období jednou z najvýkonnejších ekonomík zoskupenia. Vláda SR sa stotožňuje s odporúčaniami navrhovanými v správe OECD, ktoré sú pre nás vo veľa prípadoch hodnotnou inšpiráciou a sú v súlade s našimi ambíciami. Správa OECD potvrdzuje, že vláda napreduje správnym smerom.
„Slovensko má jeden z najvyšších rastov ekonomiky s pomedzi krajín OECD a je vnímaná ako atraktívnou krajinou pre zahraničné investície,“ povedal generálny tajomník OECD Angelo Gurria.
„Uvedomujeme si, že fiškálna konsolidácia je pre SR kľúčová a vláda SR musí urobiť všetko pre to, aby konsolidácia verejných financií nepoškodzovala aspekty ekonomického rastu. Snažili sme sa zaviesť také konsolidačné opatrenia, ktoré sa plošne nedotknú obyvateľov s nízkymi a strednými príjmami, ale zasiahnu vysokopríjmové skupiny obyvateľov,“ povedal minister financií Peter Kažimír na stretnutí s generálnym tajomníkom generálnym tajomníkom OECD Angelom Gurriom. „Vítame, že správa OECD pristupuje k našim konsolidačným opatreniam konštruktívne a že dostatočne oceňuje kroky, ktoré Slovensko v tomto smere už urobilo, napríklad zmeny v dôchodkovom systéme alebo prijatie zákona o rozpočtovej zodpovednosti. Práve preto sme už zaviedli niektoré opatrenia v oblasti DPH, ktoré majú zabrániť daňovým únikom a zneužívaniu daňového systému,“ dodal minister financií. Generálny tajomník OECD Angelo Gurria vyzdvihol vytvorenie rezervy v počiatočnej fáze prípravy rozpočtu s tým, že rezerva má slúžiť pre prípad zhoršených očakávaní príjmov rozpočtu. Navyše nie sú krajiny OECD, ktoré by išli takýmto smerom.
Podobne kľúčovou témou sú aj lepšie a efektívnejšie verejné výdavky. Priestor na ich plošné znižovanie je už vyčerpaný. Dôležitým projektom v tomto smere je ESO - komplexná reforma verejnej správy, od ktorej očakávame aj lepšie vynakladanie prostriedkov z verejných zdrojov, čo nám v správe odporúča aj OECD.
Koniec obsahu.
Nachádzate sa tu:
Pokračuj v menu alebo choď do inej sekcie.
Pokračovanie menu:
Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Zoznam sekcií; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.